Свет

Загинаа три лица при уривање на хеликоптер на Хаваи

Три лица загинаа при пад на хеликоптер на Хаваи, во близина на Хонолулу.

Хеликоптерот се урнал покрај патот којшто го поврзува Хонолулу со Кајлуо, туристички град со околу 50 илјади жители.

Во Кајлуо се наоѓа и поморската база, наведува АП.

Ирина

Коментирај

Кликни овде за да коментираш