Таг - Шарена револуција

Македонија Политика

Силјановска по средбата со Апасиев: Јас не сум чула пратеници, министри да бидат револуционери

Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска-Давкова, по средбата со Димитар Апасиев и Левица, рече дека очекува цензус во вториот круг на изборите, затоа што...

Македонија Политика

Пендаровски ја прифати поканата за учество на јавниот настан „На Мегдан“

„Официјално ја прифаќам поканата за учество на јавниот настан организиран од На Мегдан / Në Mejdan. Очекувам детали за настанот, се гледаме“, напиша Стево...

Македонија Политика

Активисти од Шарена револуција ги повикаа претседателските кандидати „На мегдан“

Група од активисти кои беа дел од Шарената револуција, стои потпишана зад новата иницијатива наречена „На мегдан“ и ги повикува претседателските кандидати на...

Македонија Политика

Пендаровски ја прифати поканата на претставниците од Шарената револуција: Ќе одговорам на сите нивни прашања

На иницијатива од Шарената револуција, двајцата кандидати да се соочат со лидерите на Шарената револуција и да одговорат на сите нивни прашања, синоќа од Велес...

Македонија Политика

Јованоски: Граѓаните од Шарената револуција нема да гласаат за Пендаровски и ќе го казнат СДСМ

Оние кои беа неопределени пред парламетарните избори, а потоа ја дадоа поддршката за СДСМ очекувајќи ги ветените промени, очекувам овој пат да бидат остри кон...

Македонија Политика

Најчевска се чувствува понижено: Јас ги донесов на власт, тие ме казнуваат

Професорката Мирјана Најчевска се чувствува понижена и ги губи како што вели живците поради последната кривична пријава која ја доби поради учеството во...

Македонија

Најчевска ќе плаќа казна за фрлањето боја: „Другарчињата од Шарена што топлат фотељи да преземат нешто“

Актерката Ирена Ристиќ, се огласи на својот Фејсбук профил откако професорката Мирјана Најчевска објави дека треба да плати 200 евра казна оти како учесничка...