Таг - САД

Македонија Политика Свет

Трамп го испрати на ратификација протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО

Американскиот претседател Доналд Трамп го испрати на ратификација во Сенатот пристапниот протокол за членство на Северна Македонија во НАТО, соопшти Белата...

Политика Свет

Нетанјаху: Новата населба во Голанската висорамнина ќе ја наречеме „Трамп“

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, наскоро ќе го претстави пред Владата неговиот предлог новата населба на Голанската Висорамнина да биде именувана по...