Таг - оставка

Балкан

Самоопределување преку протест ќе бара оставка од главниот обвинител на Косово

Опозициското Движење Самоопределување (ВВ), денеска ќе одржи протест против главниот обвинител на Косово Александер Љумези, со барање за негова оставка. Според...

Балкан

Хрватската министерка плачејќи изјави дека поднесува оставка откако удри во 10-годишно дете со автомобил (ВИДЕО)

Хрватската министерка за регионален развој и ЕУ фондови, Габриела Жалац немала важечка возачка дозвола во моментот кога со возилото кое го управувала налетала...