Таг - Левица

Македонија Политика

Силјановска по средбата со Апасиев: Јас не сум чула пратеници, министри да бидат револуционери

Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска-Давкова, по средбата со Димитар Апасиев и Левица, рече дека очекува цензус во вториот круг на изборите, затоа што...

Македонија Политика

Апасиев: Со бојкот на второто полувреме, ќе овозможите Џафери да ни биде „Прецедник-узурпатор“

Димитар Апасиев од Левица на својот Фејсбук профил објави статус, со кој повикува да не се бојкотира вториот круг од изборите, па така да не му се дозволи на...

Македонија Политика

Левица: Власта ги толерира криминалите на ДУИ на струшкото крајбрежје

Локални иницијативи од Струга повторно апелираат за узурпирање и уништување на струшкото крајбрежје, за кое државните инспектори наводно не откриле никакви...

Македонија Политика

Левица: Власта најавува целосна приватизација на македонското здравство

„Министерот за здравство Венко Филипче, на гостувањето во Топ Тема, случајно или намерно ги откри плановите на Владата за целосна приватизација на македонското...

Македонија Политика

Левица со прашање до власта: Дали поединци блиски до градоначалникот Беџети незаконски градат на Матка?

Институционалниот молк за дивоградбите во заштитеното подрачје Матка уште еднаш потврди дека функционерите на ДУИ единствено работат за своите криминални цели...

Македонија

Левица со пријава за итен инспекциски надзор врз градежните активности на струшкото крајбрежје (ФОТО)

Политичката партија Левица поднесе пријава до Државниот испекторат за земјоделство и до Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам за итен инспекциски...

Македонија Политика

Раскол меѓу членовите на Левица: Кој лаже во врска со пучот во партијата?

Синоќа партијата објави дека во нивните редови е спречен пуч. Во раните утрински часови, пак, Здравко Савески со свое соопштение и различно гледиште на пучот...