Таг - ИСИС

Свет

Руски специјалци убија двајца милитанти при голема антитерористичка акција во Сибир (ВИДЕО)

Руските безбедносни сили ликвидираа за време на антитерористичка операција во сибирскиот град Тјумен двајца терористи на Исламска држава (ИСИС), соопшти...

Македонија Политика

Нелоски: За 6 години кога моето дете ќе почне да оди во прво одделение, борци од ИСИС ќе се шетаат на улица

Во емисијата „Клик плус“ гостуваше Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, посочи дека СДСМ не може да говори дека младите си бегаат од државата бидејќи...