Таг - Гордана Силјановска-Давкова

Македонија Политика

Силјановска по средбата со Апасиев: Јас не сум чула пратеници, министри да бидат револуционери

Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска-Давкова, по средбата со Димитар Апасиев и Левица, рече дека очекува цензус во вториот круг на изборите, затоа што...

Македонија Политика

Пендаровски го откажа соочувањето со Силјановска на телевизија Алфа

Од штабот на Пендаровски прво се согласија, па се предомислија за денешното соочување со противкандидатката Силјановска Давкова, информираат од телевизија Алфа...

Македонија Политика

Силјановска од Струга: Гласајте по сопствено убедување, а не партиски

Кандидатката за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, ги повика стружани да гласаат на изборите по сопствено убедување, а не партиски. „Јас во вториот круг...

Македонија Политика

Силјановска не одговара на прашањата од граѓани, бидејќи смета дека не се соодветни

Македонската информативна агенција објави интервју со Стево Пендаровски, кандидатот поддржан од СДСМ и коалиционите партнери, на кое тој одговарал на прашања...

Македонија Политика

Силјановска за „Политика24“: Не се оди кон ЕУ, туку ЕУ се носи дома со европските стандарди

Претседателските избори полека се приближуваат кон својот финиш, а сѐ уште е неизвесно кој ќе го замени Ѓорге Иванов. Во игра се многу анкети во кои различно...