Таг - Димитар Апасиев

Македонија Политика

Силјановска по средбата со Апасиев: Јас не сум чула пратеници, министри да бидат револуционери

Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска-Давкова, по средбата со Димитар Апасиев и Левица, рече дека очекува цензус во вториот круг на изборите, затоа што...

Македонија Политика

Апасиев: Со бојкот на второто полувреме, ќе овозможите Џафери да ни биде „Прецедник-узурпатор“

Димитар Апасиев од Левица на својот Фејсбук профил објави статус, со кој повикува да не се бојкотира вториот круг од изборите, па така да не му се дозволи на...

Македонија Политика

Апасиев индиректно го поддржа Груевски дека бил во право што избегал (ФОТО)

Не стивнуваат коментарите на социјалните мрежи дека по нaпaдот кој го извршија теpopистите од Диво Насеље врз екс министрите на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Јанакиевски и...

Македонија Политика

Раскол меѓу членовите на Левица: Кој лаже во врска со пучот во партијата?

Синоќа партијата објави дека во нивните редови е спречен пуч. Во раните утрински часови, пак, Здравко Савески со свое соопштение и различно гледиште на пучот...