Свет

Силвио Берлускони е хоспитализиран поради болки во абдоменот

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е задржан во болница, објавија италијански медиуми.

„Кориере дела сера“ наведува дека состојбата на 82-годишниот Берлускони засега не е позната, додека „Република“ се повикува на неименувани извори и пишува дека тој е префрлен во миланската болница „Сан Рафаеле“ поради болки во абдоменот.

„Република“ претходно објави дека Берлускони е примен во болница поради болки во бубрезите.