Категорија - Свет

Свет

Поголем дел од Јапонците се незадоволни за неработните денови поради абдикацијата на царот

Јапонските работници, поради абдикацијата на царот Акихито, кој неделава поради здравствени причини ќе му го отстапи престолот на својот син, би требало да...

Политика Свет

Бајер: Србија и Косово да покажат сериозна желба за напредок или ЕУ интеграциите одат ад акта

Известувачот за Западен Балкан во германскиот парламент Петар Бајер предупреди дека европската перспектива на Србија и Косово ќе биде ставена ад акта, доколку...

Свет

Жив штит од илјадници сурфери во одбрана на Австралискиот Залив од дупчења за нафта и гас

Вчера, сурферите завеслаа од најпознатата австралиска плажа, но овојпат не за помен на еден од нив, туку да привлечат внимание за смртната опасност со која се...