Категорија - Политика

Македонија Политика

Заев: Им благодарам на Германија и Франција што ги препознаа подвизите што ги презедовме

Им благодарам на нашите пријатели од Германија и Франција што ги препознаваат и посочуваат подвизите кои ги презедовме како врвен придонес кон балканската и...

Балкан Политика

Тахири: Еди Рама и Хашим Тачи се гyбитници кои правеа историски грешки

Поранешниот косовски главен преговарач во разговорите со Србија, Едита Тахири, оцени дека самитот во Берлин ставил крај на идејата за промена на границите меѓу...

Македонија Политика

Доколку не се постигне цензус од 40%, Џафери најави дека тој ќе ја преземе функцијата претседател на Република Северна Македонија

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „Click Plus“ на ТВ 21, го објаснуваше процесот на избори во вториот круг како и потребниот цензус за...

Македонија Политика

ВМРО-ДПМНЕ: Глас за Пендаровски е глас за Заев и неговиот криминален начин на работа

– Стево Пендаровски е ист како Зоран Заев. Глас за Пендаровски е глас за Заев и глас за коруптивната шема по принципот – „едно евро за црквата, едно евро за...

Македонија Политика Свет

Трамп го испрати на ратификација протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО

Американскиот претседател Доналд Трамп го испрати на ратификација во Сенатот пристапниот протокол за членство на Северна Македонија во НАТО, соопшти Белата...

Македонија Политика

Алијанса за Албанците: Албанското знаме на Самоиловата тврдина не е провокација, туку сценографија на играорци

Алијансата за Албанците реагира и вели дека е загрижена во врска со реакцијата на Секторот за внатрешни работи-Охрид, бидејќи според нивни информации, двајца...