Категорија - Македонија

Македонија Политика

Доколку не се постигне цензус од 40%, Џафери најави дека тој ќе ја преземе функцијата претседател на Република Северна Македонија

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „Click Plus“ на ТВ 21, го објаснуваше процесот на избори во вториот круг како и потребниот цензус за...

Македонија Политика

ВМРО-ДПМНЕ: Глас за Пендаровски е глас за Заев и неговиот криминален начин на работа

– Стево Пендаровски е ист како Зоран Заев. Глас за Пендаровски е глас за Заев и глас за коруптивната шема по принципот – „едно евро за црквата, едно евро за...

Македонија Политика Свет

Трамп го испрати на ратификација протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО

Американскиот претседател Доналд Трамп го испрати на ратификација во Сенатот пристапниот протокол за членство на Северна Македонија во НАТО, соопшти Белата...

Македонија Политика

Алијанса за Албанците: Албанското знаме на Самоиловата тврдина не е провокација, туку сценографија на играорци

Алијансата за Албанците реагира и вели дека е загрижена во врска со реакцијата на Секторот за внатрешни работи-Охрид, бидејќи според нивни информации, двајца...

Македонија Политика

СДСМ: Зошто молчи Силјановска за истрагите на СЈО против членови на ВМРО-ДПМНЕ?

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Силјановска молчи за тоа што шефот на нејзиниот штаб Игор Јанушев е дел од истрага на Специјалното јавно...