Категорија - Македонија

Македонија Политика

Стратешките приоритети во 2020 година ќе се разгледуваат на денешната владина седница

Предлог–одлуката за утврдување на стратешките приоритети на Владата на Република Северна Македонија во 2020 година (со прилог Анализа на остварени резултати од...

Македонија Политика

Хан за „Ханделсблат“: ЕК ќе препорача отворање на преговорите со Северна Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, изрази увереност дека Европската комисија кон крајот на мај ќе препорача отворање на преговорите...

Македонија Политика

Заев: Им благодарам на Германија и Франција што ги препознаа подвизите што ги презедовме

Им благодарам на нашите пријатели од Германија и Франција што ги препознаваат и посочуваат подвизите кои ги презедовме како врвен придонес кон балканската и...

Македонија

Се лизга Водно кон центарот на Скопје: Свлечиштата опасни и за луѓето и за природата (ВИДЕО)

Мегаломанските идеи за градење на Водно не запираат иако стручњаците предупредуваат дека агресивната урбанизација предизвикува свлечишта опасни за животот на...