Автор - Ирина

Македонија

Далип: Египќаните не можат да ги остваруваат уставно загарантираните права и слободи, ќе реагираме до Меѓународната заедница

Припадниците на етничката заедница на Египќаните, кои за жал, се етничка заедница врз која се врши повеќекратна дискриминација, етничка заедница која нема ниту...

Македонија Политика

Силјановска по средбата со Апасиев: Јас не сум чула пратеници, министри да бидат револуционери

Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска-Давкова, по средбата со Димитар Апасиев и Левица, рече дека очекува цензус во вториот круг на изборите, затоа што...

Македонија Политика

Пендаровски го откажа соочувањето со Силјановска на телевизија Алфа

Од штабот на Пендаровски прво се согласија, па се предомислија за денешното соочување со противкандидатката Силјановска Давкова, информираат од телевизија Алфа...

Балкан Македонија

Северна Македонија и Албанија ќе го реновираат основното и средното училиште во Пустец

Пријателските односи меѓу Република Северна Македонија и Република Албанија продолжуваат да се зацврстуваат со реализација на проекти од заеднички интерес...