Архива - април 2019

Македонија Политика

Силјановска по средбата со Апасиев: Јас не сум чула пратеници, министри да бидат револуционери

Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска-Давкова, по средбата со Димитар Апасиев и Левица, рече дека очекува цензус во вториот круг на изборите, затоа што...

Македонија Политика

Пендаровски го откажа соочувањето со Силјановска на телевизија Алфа

Од штабот на Пендаровски прво се согласија, па се предомислија за денешното соочување со противкандидатката Силјановска Давкова, информираат од телевизија Алфа...

Балкан Македонија

Северна Македонија и Албанија ќе го реновираат основното и средното училиште во Пустец

Пријателските односи меѓу Република Северна Македонија и Република Албанија продолжуваат да се зацврстуваат со реализација на проекти од заеднички интерес...

Балкан Политика

Познат американски експерт прозборе за прашањето кое може да предизвика војна на Балканот

Тимоти Снидер, еден од најпознатите американски и светски историчари, професор на престижниот Универзитет Јејл и на Институтот за хуманистички науки во Виена...